درباره ما

به نام خداوند جان و خرد

سخن آغازین…

امنیت نقش حیاتی و تعیین کننده ای در تامین ثبات و پیشرفت اقتصادی کشورها ایفا میکند از این جهت سرمایه گذاری های دقیق سخت افزاری و نرم افزاری در این صنعت زیربنایی و بنیادی در تمام بخشهای توسعه ای کشورها از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به نوپا بودن و اهمیت این بخش از صنعت آی تی و درآمد زایی بیش از یکصد و چهل میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۷ و بیش از دویست و سی میلیارد دلاری در سال ۲۰۲۲ طبق پیش بینی سایت فوربس،  سرمایه گذاری های کلان و همکاری های منطقه ای و فرا منطقه ای در اکثر کشورهای توسعه یافته و کشورهای منطقه در حال انجام گیری است.

در کشور ما نیز با توجه به رشد روز افزون تهدیدات امنیتی که  امنیت سایبری و به تبع آن امنیت اقتصادی کشور را هر روزه تحت تاثیر خود میگذارد و البته مقابله با تحریم های ناعادلانه و غیر منطقی در زمینه بهره گیری از تکنولوژی توسط اکثر کمپانی های مطرح این صنعت (Tenable، Rapid7، VMWare) که اختصاصا پیشرفت علمی و امنیت اقتصادی مردم ایران را نشانه گرفته است، بومی سازی و تامین نیازهای امنیتی داخل کشور و تصاحب سهمی از بازار پر سود و روبه رشد بین المللی این صنعت با تکیه بر نیروهای جوان و نخبگان با استعداد، از ضروریاتی است که باید مورد توجه تمام فعالین و تصمیم گیران این عرصه قرار گیرد.

از این رو بعد از سالها تحصیل، تحقیق و فعالیت در عرصه امنیت سایبری در خارج و داخل کشور بر آن شدیم تا در این وبگاه  دانسته ها و دیدگاه های  خود را با خوانندگان عزیز به اشتراک گذاشته  و راه ارتباطی برای  همیاری و همفکری با دیگر متخصصین و فعالان عرصه امنیت سایبری کشور برقرار نماییم.

امیدواریم با ارائه مقالات خبری، تحلیلی و آموزشی به سهم خود قدمی برای کمک به پیشرفت صنعت دفاع سایبری کشور و اعتلای این صنعت بر داریم.
در ادامه ذکر نکاتی در مورد سیاست ها و اهداف این وبگاه ضروری به نظر می آید:

  • امنیت در بخشهای مختلف صنعت آی تی و ترندهای جدید تکنولوژی همچون هوش مصنوعی، بلاک چین و یادگیری عمیق غالب موضوعاتی است که پیرامون آنها مقالات تحلیلی و آموزشی تهیه و ارائه خواهد شد.
  •  در تلاش خواهیم بود غالب مطالب تهیه شده در این وبگاه را به صورت تالیفی ارائه کنیم و از ترجمه خودداری نماییم.
  • برای فراهم کردن امکان مراجعه به منابع اصلی و مطالعه بیشتر به زبان اصلی، در مطالب تهیه شده در کنار ترجمه فارسی واژه های مهم، معادل انگلیسی آنها نیز قرار خواهد گرفت.
  • هرگونه برداشت و کپی برداری از منابع این وبگاه بدون ذکر منبع پیگرد قانونی خواهد داشت.
  • تمامی حقوق وبگاه بیتسک برای شرکت ایمن داده تحلیلگران هوشمند آروند محفوظ است.
  • تمام مطالب ارائه شده در این وبگاه مطابق با قوانین مدون جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

 

موسس و سردبیر بیتسک

جلیل محسنی

دکمه بازگشت به بالا
بستن